Slovenskí ilustrátori na poštových známkach

Slovenskí ilustrátori na poštových známkach

5. februára 2015 o 16.00 h sa v priestoroch bratislavskej BIBIANY, Medzinárodného domu umenia pre deti na Panskej ul. 41 uskutoční slávnostné otvorenie výstavy SLOVENSKÍ ILUSTRÁTORI NA POŠTOVÝCH ZNÁMKACH. Výstava prezentuje inú práce 16 umelcov, ktorých väčšina z nás pozná ako ilustrátorov, maliarov či grafikov v inej výtvarnej polohe. Okrem originálov výtvarných návrhov známok a celín budú vystavené aj výsledné produkty – tlačové listy, FDC a celiny. Na výstave môžete sledovať ucelenú kolekciu všetkých produktov súvisiacich s vydávaním známok a zbierkou poštových známok, ktorá vznikla od roku 1993. Návrhy sú zapožičané zo zbierkových fondov Poštového múzea v Banskej Bystrici. Výstava potrvá do 26. apríla 2015.