2015 – Komunikácia v dejinách ľudskej spoločnosti

obal

Na pôde budovy Slovenskej pošty na Partizánskej ceste v Banskej Bystrici sa v utorok 29. septembra 2015 uskutočnila vedecká konferencia s názvom „Komunikácia v dejinách ľudskej spoločnosti“.  Zamestnanci Poštového múzea pripravili pod garanciou viacerých významných predstaviteľov z oblasti histórie a muzeológie zaujímavú mozaiku vystúpení viac ako dvadsiatich hostí z Českej republiky a Slovenska. V štyroch tematických blokoch zaznelo takmer dvadsať príspevkov zaoberajúcich sa dejinami komunikácie na Slovensku, postavením pošty v dejinách komunikácie, múzejnými zbierkami a ich miestom v dejinách komunikácie i súčasnými formami a perspektívami komunikácie. Slávnostného otvorenia konferencie sa zúčastnil aj primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

img_8572              img_8638

img_8612              img_8671

Program konferencie si môžete stiahnuť tu: Program

Monografiu s názvom Komunikácia v dejinách ľudskej spoločnosti si môžete zakúpiť tu: Monografia